Menu

Edukacja

Red Suitcase English Theatre
„A crocodile who lived in a bath”

Proponujemy spektakl dla dzieci w całości zagrany w języku angielskim. To zabawna historia krokodyla, który mieszkał w wannie i pragnął znaleźć przyjaciela. Piękne rekwizyty i muzyka wykonywana na żywo a także elementy interakcji z młodymi widzami tworzą radosne, rozśpiewane przedstawienie. Po spektaklu krótki warsztat plastyczny (również prowadzony w języku angielskim), z którego każde dziecko wychodzi z…własnym krokodylem.
Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym
czas trwania spektaklu wraz z warsztatami: około 50 minut
występują: Maja Biesiada i Barbara Preen

Warsztaty pt. „Cyrk Możliwości”

Warsztaty ogólnorozwojowe z elementami pedagogiki cyrku, działaniami plastycznymi, okraszone elementami warsztatów interpersonalnych i integracyjnych. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik artystycznych i cyrkowych wspólnie z uczestnikami zajęć identyfikujemy cechy pożądane przy osiąganiu życiowych celów (cierpliwość, systematyczność, twórcze myślenie, pewność siebie, odpowiedzialność etc.) i pokazujemy jak samodzielnie pracować nad ich rozwojem. Zajęcia są też formą promowania zdrowego stylu życia i pracy nad ciałem (nauka żonglowania, balansowania, koordynacja, itp.). Do każdej dziedziny cyrkowej sami będziemy przygotowywać autorskie rekwizyty, a potem na nich ćwiczyć (flowerstick, poi, piłeczki do żonglowania). Zajęcia z nauki konkretnych cyrkowych umiejętności przeplatać będziemy „cyrkowymi” eksperymentami plastycznymi, ożywianiem dzieł sztuki oraz poszerzaniem horyzontów przez jej interpretację.
Zajęcia dla różnorodnych grup, głównie dla dzieci i młodzieży. Ilość godzin i szczegółowy program do ustalenia (proponujemy od 4 do 20 godzin – w kilku częściach).

Szkolenie dla Animatorów Zabawy i Czasu Wolnego

Szkolenie dla animatorów zabawy i czasu wolnego skupia się na odpowiednim przygotowaniu merytorycznym, ale główny nacisk jest kładziony na praktyczne umiejętności animacyjne .
Szkolenie obejmuje:
• naukę pracy z grupą o różnej specyfice i wieku,
• trening twórczości,
• ABC autoprezentacji,
• pedagogikę zabawy,
• ABC pedagogiki cyrku,
• zabawy z chustą animacyjną,
• modelowanie balonów,
• gry i zabawy grupowe,
• kreatywność w pracy animatora,
• techniki Integracji grupy.
Warsztaty proponowane są dla organizacji czy instytucji, które chcą zainwestować w szkolenie swoich członków/beneficjentów/pracowników.

Ludowo Mi- Warsztaty z kultury ludowej – w przygotowaniu

Warsztaty inspirowane polską kulturą ludową. Przy założeniu, że tradycja jest żywa i nam potrzebna i że jest świetnym punktem wyjścia do działań twórczych zaprosimy dzieci do podróży w świat tradycyjnych piosenek, opowiastek, zabaw ludowych oraz rzemiosł. Jednym z już zrealizowanych projektów Ludowo Mi jest projekt „Kolędnicy”.