Menu

Klaun Rufi Rafi

Spektakle Klauna Rufiego Rafiego są spektaklami klaunowymi, na pograniczu sztuki cyrku i teatru, przeznaczonymi zarówno na scenę teatralną jak i w plener. Mają charakter familijny- są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, bo przecież każdy, niezależnie od wieku lubi- i potrzebuje- się śmiać! Niektóre ze spektakli są mocno improwizacyjne- uliczne, inne mają formę bardziej zamkniętą, bardziej teatralną. W przypadku dużych imprez proponujemy zaangażować Rufiego jako osobę przewijającą się przez całość imprezy, wchodzącą w interakcje, animującą uczestników wydarzenia.

Spektakle:

„Bazar”
Klaun ciągnąc cały swój dobytek na wózku (przerobionym dziecięcym kojcu) przystaje by sprzedać swoje rupiecie.
Sprzedać rupiecie czy zabawić gawiedź?
Nieokrzesany klaun – handlarz inicjuje kontakt bezpośredni z uczestnikami wydarzenia, rozbawia i wzrusza małych i dużych. Raz proponuje usługi taxi, raz wentyluje swoją ręczną klimatyzacją a innym razem chce zostać przytulanką. Jak to bywało na jarmarkach, z całego tego wesołego kramu wyłania się nieoczekiwanie przedstawienie pełne komicznych sytuacji, slapstikowych gagów a może nawet wzruszających chwil.

Spektakl interaktywny tworzony z myślą o imprezach plenerowych, dla widzów w każdym wieku.
Show pełne jest slapstikowych gagów, mrożących krew w żyłach momentów i dobrego humoru.

Czas trwania około 45 minut. Występują klaun RR solo

Premiera Maj 2019

„Toy Toy Circus Show”
Skrzynia pełna starych zabawek… Zabawek? Czy może artystów cyrkowych? Kto wie co może się wydarzyć, gdy jeden klaun odkrywa starą skrzynię? Jedno jest pewne: … panie, panowie cyrk przyjechał ….!
Spektakl „Toy Toy Circus Show” inspirowany jest starymi zabawkami, a całość utrzymana w stylu „retro”. Klaun odkrywając sekrety starej walizki, wyciąga z niej zabawki i tworzy z nimi przedstawienie cyrkowe…. wciągając także na scenę publiczność. Spektakl jest okraszony muzyką na żywo, tworzoną na rzadko już spotykanym instrumencie- katarynce.
Czas trwania około 45 minut.
Spektakl familijny bez ograniczeń wiekowych.
Występują klaun RR & kataryniarz.

„Historie domowe”
Spektakl Historie domowe to przestrzeń domu, do tego jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii. To opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Pod kołdrą zwykłości uśpione są żart, groteska i niezwykłość. Historie domowe to połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek.
Czas trwania około 45 minut.
Spektakl familijny bez ograniczeń wiekowych.
Występuje klaun RR solo.

Rufi Rafi Show”
Spektakl interaktywny dla dzieci i całych rodzin.
Spotkania z klaunem cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. Klaun wciąga do swoich działań uczestników spotkania, tworząc z nimi na bieżąco pełną humoru ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, odjechane kuku na muniu. Spektakl jest dostosowany do grupy (w zależności od jej specyfiki, wieku uczestników oraz rodzaju imprezy). W spektaklu są różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka, skręcanie balonów itp.
Czas trwania około 45 minut.
Występuje klaun RR solo.